TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Katedra Zarządzania Projektami, Jakością i Logistyką

Studenci naszego Wydziału na Erasmusie w Hiszpanii

Data: 11.03.2024

45 studentów - w tym ośmioro studentów studiów magisterskich naszego Wydziału (siedmiu studentów z Polski i jeden student z Indii), wraz z koleżankami i kolegami z Portugalii i Łotwy, a także innych krajów pozaeuropejskich, takich jak Angola, Brazylia, Indie, Kuba, Sri Lanka i Iran, uczestniczyło w programie Erasmus BIP (Blended Intensive Programme), zatytułowanym "International Forum on Governance, Information Systems management and Industry 4.0". Program był koordynowany przez Politechnikę w Kartagenie (Hiszpania), a przygotowany przez prof. Antonio Guerrero z Politechniki w Kartagenie, prof. Pedro Anunciação z Politechniki w Setubalu (Portugalia), prof. Vitālijsa Beresņevičsa z Politechniki w Rydze (Łotwa) i prof. Dorotę Kuchtę z naszej Katedry.

Program ten rozpoczął się 8 stycznia i zakończy 31 maja 2024. Obejmował wykłady zdalne (dotyczące Industry 4.0, governance, sztucznej inteligencji, czy współczesnych wyzwań zarządzania projektami) i tygodniowy pobyt w Kartagenie w dniach 18-25 marca. W Kartagenie uczestnicy mieli okazję odwiedzić innowacyjne startupy, wykorzystujące najnowsze technologie, w tym sztuczną inteligencję, oraz duże miejscowe zakłady przemysłowe. Studenci pracowali w grupach nad zadanym projektem.

Polscy studenci mieli za zadanie zaproponować dwa innowacyjne projekty dla firmy Frumecar, producenta betoniarek dla odbiorców w całym świecie. Przed wyjazdem do Hiszpanii odbyli dwugodzinne zdalne spotkanie z dyrektorem ds. badań, a na miejscu mieli okazję zwiedzić firmę i zadać dodatkowe pytania. Gościnność i ogromne zaangażowanie gospodarza, prof. Antonio Guerrero, sprawiło, że pobyt był wyjątkowo udany i bardzo urozmaicony. Poza wizytami w firmach, uczestnicy zostali zaproszeni do ratusza, gdzie przywitały ich władze miasta i przedstawiciele lokalnego biznesu. Przygotowano kurs użytkowania dronów i druku 3D. Profesor zaplanował pobyt w okresie zahaczającym o początek Wielkiego Tygodnia, który w Hiszpanii jest obchodzony wyjątkowo uroczyście. Poprosił również lokalnego przewodnika o pokazanie miasta. Dzięki temu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z miejscową kulturą i historią – niezwykle bogatymi i interesującymi, a w Polsce mało znanymi. I gospodarzowi, i innym uczestnikom programu, dzięki którym pobyt był bardzo owocny i upłynął w niezwykle miłej atmosferze, przekazujemy serdecznie ¡Muchas gracias!

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024