TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Katedra Zarządzania Projektami, Jakością i Logistyką

Nowy międzywydziałowy kierunek „Logistyka Przemysłowa”

Data: 25.04.2024

Niespełna rok trwały prace nad utworzeniem nowego kierunku studiów I stopnia na Wydziale Mechanicznym – „Logistyka Przemysłowa”. To wspólny projekt z Wydziałem Zarządzania.

Z ramienia Wydziału Zarządzania w międzywydziałowym zespole tworzącym kierunek pracowały: dr Joanna Zimmer, dr inż. Agnieszka Potocka oraz dr. Marta Nowakowska. Od 01.10.2024 r. dr inż. Agnieszka Potocka i dr. Marta Nowakowską będą członkiniami Komisji Programowej Logistyki Przemysłowej.

W nowym roku akademickim 2024/2025 zajęcia dydaktyczne na kierunku „Logistyka Przemysłowa” będą prowadzili pracownicy obu Wydziałów, Mechanicznego i Zarządzania. W bogatym programie studiów swój udział mają również pozostali pracownicy Katedry Zarządzania Projektami, Jakością i Logistyką, którzy opracowali karty kursów z obszaru zarządzania zmianą i projektami (dr hab. Agata Klaus-Rosińska prof. uczelni, dr inż. Ewa Marchwicka), zarządzania procesami (dr inż. Anna Dobrowolska), metod i technik podejmowania decyzji (dr Anna Brdulak), europejskich uregulowań prawnych i ubezpieczeń (dr inż. Joanna Iwko, dr inż. Agnieszka Potocka) oraz controllingu logistycznego (dr inż. Agnieszka Potocka).

Efektem końcowym połączenia wiedzy i doświadczenia obu Wydziałów ma być logistyk lub logistyczka przyszłości, którzy oprócz kompetencji twardych będą posiadali wiedzę i umiejętności z dziedziny zarządzania, marketingu, ekonomii, informatyki oraz prawa.

Program kierunku „Logistyka Przemysłowa” spełnia wymogi europejskich standardów kompetencji logistyka na poziomie EQF-4 i jest akredytowany przez European Logistics Association ELA (Europejskie Towarzystwo Logistyczne). Absolwenci, którzy ukończą studia na tej specjalności maja prawo ubiegać się o uzyskanie certyfikatu Candidate European Logistician.